T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Küçükçekmece Müftülüğü

23.01.2021

Hasan Hüseyin PALABIYIK

1975 yılında Karaman’da doğdu. İlkokulu (1981-1986) Konya ili Güneysınır ilçesi Bardas Köyü’nde bitirdi. Ortaokula başlamadan önce iki yıl (1986-1988) köydeki Kur’an Kursu’na gitti. Ortaokul ve İmam-Hatip Lisesini Karaman’da ( 1988-1994), İlahiyat Fakültesini Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (1994-1999) tamamladı.

İlahiyat Fakültesinde eğitim-öğretim görmekte iken 1997 yılında Van-Başkale Yanal Köyü Camii’ne İmam-Hatip olarak atandı. Diyanet İşleri Başkanlığı Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi 9. Dönem İhtisas Kursunu (1999-2002) bitirdi.

29.07.2002 tarihinde Uşak-Banaz İlçe Müftülüğüne Vaiz olarak atandı. 31.07.2002 - 31.03.2003 tarihleri arasında Tekirdağ’da kısa dönem olarak askerlik görevini yaptı.

2008 Nisan ayının sonuna kadar Banaz’da kaldı. 01.05.2008 tarihinde Mardin-Savur İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. Savur’daki görevini 19.09.2011 tarihine kadar sürdürdü.

28.09.2011 - 19.08.2015 tarihleri arasında Denizli Çardak İlçe Müftüsü olarak çalıştı. 28.08.2015 - 15.02.2021 tarihleri arasında Denizli İl Müftü Yardımcısı olarak görev yaptı.

16.02.2021 tarihinde İstanbul Küçükçekmece İlçe Müftüsü olarak göreve başlayan Hasan Hüseyin PALABIYIK, evli ve iki çocuk babasıdır.