T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Üsküdar Müftülüğü

13.01.2016

’’ BEYAZ KANDİL, AYDINLANAN EVLER ’’ Projesi Büyük Katılımla Başladı...

Üsküdar Belediye Başkanlığı işbirliğiyle gerçekleştirlen '' BEYAZ KANDİL, AYDINLANAN EVLER '' projesi görkemli bir programla başladı.

Programa Üsküdar İlçe Müftüsü Mehmet Vefa ÖZDEMİR, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki BIYIK, Belediye Meclis Üyesi Satıhanım TELOĞLU, Belediye Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Zekeriya ŞANLIER ve Üsküdar Kaymakamı Mustafa GÜLER ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN'in eşleride katıldılar.

Geçtiğimiz günlerde Burhaniye Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen programa Üsküdar Müftülüğü'ne bağlı Kur'an kurslarına devam eden hanımlar yoğun bir katılımda bulundular.

Yaklaşık 1000 hanımın takip ettiği program Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa ÖZDEMİR'in konuşmasıyla başladı. Konuşmasında müftülüğün eğitime verdiği önemi ifade eden ÖZDEMİR, bir birinden farklı kurumlarla ortak çalışmalar yaparak, her yeri ve her fırsatı değerlendirerek eğitim çalışmaları sürdürdüklerini dile getirdiler. Bu çalışmaların devamının geleceğini anlatan ÖZDEMİR, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Programda uzman psikoloklar, aile danışmanları ve sosyologların sunumlarının yanı sıra, kadın konuk evinin misafirleride etkili iletişimle ilgili bir gösteri sergilediler. 

 '' BEYAZ KANDİL, AYDINLANAN EVLER '' Projesi; Ailenin eğitimini sağlayıp toplumun ve ailenin yapıtaşı olan kadının eğitilmesi ve kendilerine psikolojik danışmanlık/rehberlik hizmeti verebilmek amacıyla planlanmış olup, ev, kurs, dernek gibi bulundukları alanlarda veya konferans, seminer, sahne sunumları aracılığıyla kişilik gelişimlerine destek sunmayı hedefleyen bir çalışmadır. 

Hedef kitleyi Üsküdar İlçesi sınırlarında bulunan aileler ie birlikte; yardım ve destek bekleyen ev hanımları, çalışan veya çalışmayan hanımlar, aydınlatılması gereken bir evi, yuvası, ailesi olanlar, karanlıkta kalıp beyaz bir kandile ihtiyaç duyan herkes oluşturmaktadır.