02.07.2024

Müftü Arpaguş Aile Manevi Danışmanlığı süpervizyon eğitimi alan personelle bir araya geldi

Müftü Arpaguş Aile Manevi Danışmanlığı süpervizyon eğitimi alan personelle bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürolarında görev yapan personele yönelik “Aile Manevi Danışmanlığına Dair Beceri Eğitimi Projesi’ni hayata geçirdi.

Proje kapsamında eğitimlerini tamamlayanlara katılım belgesi takdim programı düzenlendi.

Eyüpsultan’da gerçekleşen programa Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Dr. Elif Arslan katıldı.

Programda konuşan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, proje yürütücülerine ve projeye katılım gösteren personele teşekkür ederek eğitimlerin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Daire Başkanı Dr. Arslan ise; “Genel Müdürlüğümüzün yürüttüğü projenin kapanışı için burada toplandık, TDV ve İstanbul Müftülüğümüzün de katkıları ile projeyi tamamladık. Bu proje daha iyisini yapmada bir başlangıç. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Aile Manevi Danışmanlığına Dair Beceri Eğitimi Projesi” kapsamındaki Süpervizyon Eğitimleri, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliğinde ve Din Psikolojisi Öğrt. Üyeleri Doç. Dr. Gülüşan Göcen ile Doç. Dr. Hatice Kılınçer’in yönetiminde düzenlendi. Sekiz ay süren projede 90 saat teorik, 140 saat süpervizyon olmak üzere toplam 230 saat eğitim yer aldı.

Eğitime katılanlar, verilen eğitimden dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek proje uygulayıcılarına teşekkür etti.

Program katılımcılara, katılım belgesi takdim edilmesi ile sona erdi.

 

TAGS:02072024-aile-danismanlik-egitimi