04.05.2024

Üsküdar’da 41 Hafız Taç Giydi

İstanbul Üsküdar Şehit Ayşe Aykaç İmam Hatip Ortaokulunda “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” kapsamında hafızlıklarını tamamlayan 41 öğrenci için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.
Büyük Çamlıca Camii 1071 Kongre ve Etkinlik Salonunda gerçekleşen programda konuşan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş öğrenciler ile velilerini ve hocalarını tebrik ederek, öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi. Programda Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut hitabede bulundu. Dr. Fatih Çollak ve Ekrem Öztürk tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilen program hafız öğrencilere taç giydirilmesi ile devam etti.
Program, Reisülkurra Mustafa Demirkan tarafından yapılan dua ile sona erdi.
Programa İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, İstanbul Müftü Yardımcısı Zekeriya Bülbül, Üsküdar Müftü Vekili Kadıköy İlçe Müftüsü Dr. Ahat Taşçı, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Semih Durmuş, Üsküdar Şehit Ayşe Aykaç Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Şeyma Yaşar ile öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.