27.03.2024

İstanbul Müftülüğünden Kütüphane Haftasında Kitap Hediyesi

İstanbul Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı İstanbul Şubesi Kütüphane Haftası dolayısıyla bir okula kitap hediye etti.
"Hediyem Kur'an Olsun" ve "Hediyem Kitap Olsun" projeleri kapsamında Bayrampaşa Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde program düzenlendi ve projeler dahilinde kütüphaneye yerleştirilmek üzere Kur'an-ı Kerim, hadis ve tefsir kitapları hediye edildi.
Programda konuşan İstanbul İl Müftü Yardımcısı Ayşe Coşkun, bu projelerle çocukların kültür dünyasını zenginleştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Hayırseverlerin hayırlarını ilim ve kitap şeklinde çocuklara hediye etmek istediklerini ifade eden Coşkun, "Kütüphanemizi zenginleştirmek için çocuklarımıza Kur'an-ı Kerim, Kur'an-ı Kerim meali, Hadislerle İslam, Kur'an Yolu Tefsiri gibi kaynaklarla Türk ve Dünya klasiklerinden çeşitli eserler getirdik. Amel defterini kapatmayan üç şey var. Birincisi sadaka-i cariye, ikincisi faydalanılan ilim, üçüncüsü de hayırlı evlat. Bugün burada biz üçünü birleştirmiş oluyoruz." diye konuştu. Türkiye Diyanet Vakfı İstanbul Şubesi'nin Ramazan ayında yapacağı çalışmalara da değinen Coşkun, şunları kaydetti: "2 Nisan Çocuk Kitapları Günü'nde çocuk kitapları dağıtımız olacak. Bunun dışında, 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü'nde çocuklarımıza iftarlar verdik. Aynı zamanda ramazanda gıda yardımları, nakdi yardımlar, bayram öncesi inşallah bayramlık için destek sunacağız. İhtiyaç sahibi ailelere hayırseverlerimizin bize emanet ettiği hayırları takdim etmeye, ulaştırmaya gayret ediyoruz."
Program okul müdürüne, kütüphaneye yerleştirilmek üzere Kur'an-ı Kerim ile hadis ve tefsir kitapları takdim edilmesi ile sona erdi.

Programa TDV İstanbul Şube Yöneticisi Mehmet Fatih Sönmez de eşlik etti.