26.11.2023

İstanbul'da "Oyun-Masal-Etkinlik Kütüphanesi" projesi sona erdi.

İstanbul İl Müftülüğünce Çocuk Evleri Sitesindeki çocuklara yönelik hayata geçirilen "Oyun-Masal-Etkinlik Kütüphanesi" projesi sona erdi.

Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından yürütülen projenin kapanış programı Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Evleri Sitesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Programın açılışında konuşan Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Dr. Elif Arslan: “Siz çocuklarımızla geleceğe yönelik umutlarımızı tazeliyoruz. Her birinizin güzel günlerini ve iyilik haberlerini alma duygusu ile sizleri bu programda izleyeceğiz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Huriye Akbıyık: "İstanbul İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu olarak hazırladığımız projemiz, Diyanet İşleri Başkanlığımızın 2023 yılında düzenlemiş olduğu proje yarışmasında hibe desteği almaya hak kazanmıştı. Projemiz kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğiyle Bahçelievler’deki Şeyh Zayed Çocuk Evleri Sitesinde 'Oyun-Masal-Etkinlik Kütüphanesi'ni hayata geçirdik. Projemizle minik yavrularımızın kalbinde güzel bir iz bıraktı isek kendimizi bahtiyar hissedeceğiz. Projeye destekleri için İl Müftümüz Prof. Dr. Safi Arpaguş’a, proje ekibimize, projeye katılım gösteren gönüllü din görevlilerimize, Şeyh Zayed Çocuk Evleri Sitesi Yönetimine, TDV İstanbul Kadın Kolları gönüllülerine ve daire başkanımız Dr. Elif Arslan’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İstanbul İl Müdürlüğü Şeyh Zayed Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Vekili Hanefi Küçükaltun ise İl Müftülüğü ve proje ekibi ile katılımcı din görevlilerine teşekkürlerini ifade etti.

Programda projeye katılan din görevlilerine katılım belgesi verildi.

Çocukların hazırladığı gösteriler sonrası yapılan ikram ile program sona erdi.