22.10.2023

Necip Fazıl Kısakürek'in Oğlu Mehmed Kısakürek Son Yolculuğuna Uğurlandı

Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in oğlu Mehmed Kısakürek, Eyüpsultan Camii'nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında son yolculuğuna uğurlandı.
Kısakürek’in cenaze namazını İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş kıldırdı. Namaz sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını ileten Müftü Arpaguş, "Efendim üzerimizde bir selam var. Muhterem Cumhurbaşkanımız topluluğumuza selamlarını ve merhuma rahmet dileklerini iletti. Cenab-ı Hak kendisine sıhhat, afiyet versin. Merhuma rahmet diliyor. Cenab-ı Hak rahmetini, merhametini, merhumdan ve bizlerden eksik eylemesin. Mehmed bey aziz babaları Necip Fazıl Kısakürek üstadın koynuna gidecek, bu dünyadan ne haber getirdi diye sorulacak olursa belki söyleyebileceğimiz tek şey üstadın hayatında çok önemli yeri olan Ayasofya-i Kebir Camii'nin artık bir cami ve müminlerin orada secde ettiği haberini götürürse hem onun ruhunu muazzez etmiş olur, hem de bizlerden hayırlı bir haberle gitmiş olur" dedi.
Kısakürek'in naaşı, kılınan cenaze namazının ardından dualarla omuzlara alındı ve Eyüpsultan Mezarlığı'ndaki aile kabristanına götürülerek babasının yanına defnedildi.
Eyüp Sultan Camisi'nde öğlen namazının ardından düzenlenen cenaze törenine, Kısakürek ailesi ve yakınları, Necip Fazıl Kısakürek'in torunu ve Basın Yayın Birliği Derneği Yönetim Kurulu üyesi Emrah Kısakürek'in yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, İstanbul Valisi Davut Gül, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İbni Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. İrfan Gündüz, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ile Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara ve vatandaşlar katıldı.