21.10.2023

Gaziosmanpaşa’da 250 Hafız İcazet Aldı

Gaziosmanpaşa İlçe Müftülüğüne bağlı Kur'an Kurslarında hafızlığını tamamlayan öğrenciler için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.
Gaziosmanpaşa Belediyesi Yüzme ve Spor Kompleksinde düzenlenen programda konuşan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, “İcazet merasimleri toplumumuza din gönüllülerimiz arasına katılacak yeni nesilleri müjdeliyor, Yüce Rabbimiz hafızlarımızı ömürleri boyunca Kur’anın ahkamıyla amil ahlakıyla mütehallik eylesin” diyerek icazet alan hafızları, hocalarını ve ailelerini tebrik etti.
Programda Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Dr. Hafiz Osman Şahin, Gaziosmanpaşa İlçe Müftüsü Paşa Bektaş da icazet alan öğrenciler ile velilerini ve hocalarını tebrik ettiler.
Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da selamlama konuşması yaparak hafızları tebrik ettiler. Programa İl müftü yardımcısı Ahmet Aktürkoğlu ve ilçe müftüleri de iştirak ettiler.
İcazet alan hafızların Kur’an tilaveti gerçekleştirdiği program Reisülkurra Mustafa Demirkan’ın yaptığı dua ile tamamlandı.
Program, hafızlara "Hafızlık Belgesi" ile çeşitli hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.