17.10.2023

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş Din Görevlileri İle Buluştu

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş Bahçelievler Müftülüğünce Camiler ve Din Görevlileri Haftası ve Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Personel Buluşması” programında din görevlileri ile bir araya geldi.
Bahçelievler Cemil Meriç Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen programda konuşan Müftü Arpaguş şunları ifade etti: “Çok mukaddes bir vazifemiz var. Vazife olarak din görevlisi olmak Cenab-ı Hakk’ın bir lütfudur. İnsanımıza dokunarak onların kederli anını ve sevinçli anını birlikte yaşıyoruz. Ülkemiz büyük deprem felaketini yaşadığında Diyanet İşleri Başkanlığımız sahada idi. Yaptığımız işi bir vazife şuuruyla yapıyoruz. Toplumun her kesimine ulaşıyoruz ve her zaman bunun gayreti içerisindeyiz. Hikmetle, güzel öğütle, en güzel şekilde mücadele ile insanları bu hayat kaynağı dine çağırmak zorundayız.” 
Programda ayrıca Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan ile Emekli Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Ali Rıza Temel konuşma yaptı.
Program, Bahçelievler İlçe Müftüsü iken Giresun İl Müftüsü olarak atanan Selçuk Kılıçbay’a plaket takdimi ile sona erdi.