04.01.2023

İstanbul’dan Pakistan’a Yardım Eli

İstanbul Müftülüğü Pakistan’a yardım elini uzatıyor. İstanbul Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) İstanbul Şubesi iş birliğinde selin vurduğu Pakistan'daki afetzedeler için yardım kampanyası düzenlendi.

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, İstanbul Müftülüğü, TDV İl ve İlçe Şubelerinin işbirliği ile gerçekleştirilen kampanya kapsamında İstanbul’da en yüksek miktarda yardım toplayan aynı zamanda da TDV ilçe Başkanı olan İlçe Müftülerini makamında kabul etti.

Bu kapsamda Pakistan’a Yardım için toplanan yardımları Küçükçekmece İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Palabıyık, Eyüpsultan İlçe Müftüsü Basri Bektaş, Beşiktaş İlçe Müftüsü İsmail Yıldız, Zeytinburnu İlçe Müftüsü Mehmet Münip Şallıoğlu, Kartal İlçe Müftüsü Mehmet Öztürk ve Bağcılar İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz’dan Müftü Arpaguş teslim aldı.

 “Pakistan’a Yardım Eli” kampanyası kapsamında İstanbul genelinde 39 ilçede yaklaşık 4 milyon 500 Bin TL yardım toplandı. Pakistan'da etkili olan şiddetli Muson yağmurlarının yol açtığı sel felaketinde milyonlarca insan etkilenmişti. Yağışlar sebebiyle Pakistan'da binlerce kişi hayatını kaybetti, on binlerce kişi yaralandı, 2 milyona yakın ev hasar gördü, bunların yarım milyonundan fazlası tamamen yıkıldı.

Yardım kampanyasında toplanan yardımların İstanbul Müftüsüne tesliminde TDV İstanbul Şubesi Yöneticisi Mehmet Fatih Sönmez’de hazır bulundu.