25.11.2022

Müftü Safi Arpaguş, Bakırköy’de Ziyaretler Gerçekleştirdi

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş ilçe ziyaretleri kapsamında Bakırköy’de ziyaretlerde bulundu.

İstanbul Müftüsü Safi Arpaguş Bakırköy’de gerçekleştirdiği ziyaret programı kapsamında ilk olarak Bakırköy Yeni Mahalle Camii’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle ebediyete irtihal etmiş öğretmenler için düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katıldı.

Müftü Safi Arpaguş, Cuma namazı öncesinde Bakırköy din görevlileri ve Bakırköy Şehit Muhammet Ambar İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından icra edilen programda dua etti.

Bakırköy İlçe Kaymakamı Abdullah Köklü, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Fatih Çepni, İstanbul İlçe Müftüleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı program sonrasında Müftü Arpaguş Cuma namazını kıldırdı.

Namazın ardından Bakırköy Müftülüğü Hizmet Binası’na geçen Müftü Arpaguş ilçe müftüsü Şahabettin Karabay’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette ilçede gerçekleştirilen din hizmetleri hakkında Müftü Karabay’dan bilgi alan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, müftülük binası bünyesinde yer alan Türkiye Diyanet Vakfı Kitabevi Bakırköy Şubesi’ni hizmete açtı.

Kitabevi açılışında konuşan İstanbul Müftüsü Safi Arpaguş, “Buradaki yayınlarla sahih dini bilginin halkımıza ulaşması için çalışıyoruz. Bugün hizmete açtığımız bu kitabevi, bu nezih mekân, Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımıza ait yayınların insanlarımıza ulaşması için hizmete sunulmaktadır. Bakırköy halkımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyor, emeği geçen herkese; başta Bakırköy müftümüz Şahabettin Karabay ve değerli personelimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yapılan ziyaretlerin ardından program sona erdi.