19.09.2022

Kur’an Kursları Açılış Programı İstanbul’da Gerçekleştirildi

Diyanet TV’den canlı yayınlanan 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Kur’an Kursları açılış programı İstanbul’da gerçekleştirildi.

İstanbul Müftülüğü’nün ev sahipliğinde, Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Kur’an Kursu öğrencilerinin sunumları ve konuşmalarla devam etti.

Programda konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya programın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek “Diyanet İşleri Başkanlığı takdire şayan bir hizmet yürütüyor.” dedi.

Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Kadir Dinç ise konuşmasında “Derdimiz milli ve manevi değerlerine bağlı, sorumluluklarını bilen, inançlı bir nesil yetiştirmektir.” sözlerine yer verdi.

Programda başkanlığın yürüttüğü eğitim hizmetleri hakkında bilgi veren Eğitim Hizmetleri Genel Müdür vekili Cafer Tayyar Doymaz da “Yeni eğitim ve öğretim yılımızın bu ilk gününde sizlerle birlikte bu güzel mekanda “Kursta, Camide Evde; Kur’an Kursum Her Yerde” diyerek vatandaşlarımızı Kur’an kurslarına davet etmenin bahtiyarlığını yaşıyorum.” ifadelerine yer verdi.

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş ise “Kur’an’ın rehberliğinde bir hayatı hedeflediğimiz grupların hepsine hitap etmeye çalışan bir yaklaşımla Kur’an’a hizmet etmeye, insanlarımızı Kur’an’a ulaştırmaya, Kur’an’ı da insanlarımıza ulaştırmaya gayret ederek gece gündüz emek sarf ediyoruz.” dedi.

İstanbul İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, Kur’an kursu öğreticileri, Kur’an kursu öğrencileri, öğrenci velileri ve davetlilerin katıldı.

Program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.