12.06.2022

Din Görevlilerine Bağımlılıkla Mücadele Uygulayıcı Eğitim Semineri Verildi

İstanbul Müftülüğü ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde din görevlilerine yönelik Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) uygulayıcı eğitim semineri verildi.

Marmara İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda üç gün süreyle devam eden eğitim seminerine İstanbul genelinden 103 din görevlisi katıldı.

Seminerlerde “Bağımlılıkta Maneviyat Temelli Yaklaşımlar, Alkol Bağımlılığı, Davranışsal Bağımlılıklar, Madde bağımlılığı, Teknoloji ve Oyun Bağımlılığı, Tütün Bağımlılığı, Sağlıklı Yaşamın Temel Kavramları” gibi konularda sunum yapıldı.

İstanbul İl Müftü yardımcısı Dr. Selahattin Yılmaz eğitim seminerinin açılış konuşmasında “Bağımlılıklar inanç, can, akıl, mal ve ahlaka zarar vermektedir. Kişiyi insanlığından, tabiatından uzaklaştıran bağımlılıkla gençlerimize, geleceğimize sahip çıkma adına doğru bir şekilde mücadele edilmesi gerekiyor.”  ifadelerine yer verdi.

Eğitim seminerine Yeşilay Genel Müdürü Nurullah Atalan, Yeşilay görevlileri, İstanbul Müftülüğü kadın ve erkek bağımlılık koordinatörleri katıldı.

Yapılan sunumların ardından eğitime katılanlara katılım belgesi, Eğitime katkı sağlayanlara da plaket verilmesiyle seminer sona erdi.