09.11.2021

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş’un Riyasetinde İlk İlçe Müftüleri Toplantısı Yapıldı

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen İlçe Müftüleri Toplantısı, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş’un riyasetinde, İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İstanbul Müftülüğü Konferans Salonunda Bahçelievler İlçe Müftüsü Hüseyin Gün’ün Kur’ân-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantı, tanışma merasimi ve İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş’un açılış konuşmasıyla devam etti.

Müftü Prof. Dr. Safi Arpaguş riyasetinde gerçekleştirilen ilk İlçe Müftüleri toplantısında yaptığı konuşmada hizmetlerin yürütülmesinde istişarenin ve birlikte hareket etmenin önemine değinerek “Günümüz şartlarının bizi getirdiği noktada oldukça çetrefilli bir dünyada yaşıyoruz. Sosyal Medyadan tutun daha birçok konuda çok akıcı ve çok aktif ilerleyen bir zamanın içinden geçiyoruz. Durağan olduğumuzda mutlaka hatalara düşeceğiz, sıkıntıya düşeceğiz. Bunun için çok uyanık olmak durumundayız, sürekli hareket halinde olmak durumundayız ve gündemi takip etme noktasında açık bir şekilde, tap taze bilgilerle hareket etmek durumundayız” ifadelerine yer verdi.

İstanbul İl Müftü yardımcıları ve İlçe Müftülerinin katıldığı toplantı, gündem maddelerinin değerlendirilmesiyle sona erdi.