T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

İstanbul Müftülüğü

10.11.2020

İstanbul Müftülüğü Tarafından Başlatılan Takrib Kursu’na Ziyaret

İstanbul Müftülüğü tarafından düzenlenen “Aşere Takrib Kursu”nun “Aşere” bölümüne katılarak başarılı olan 10 personel, Beyazıt Camii Müştemilatında Takrib Kursuna başladı.

Ziyarette konuşan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, ilme âşık olanların vesilesiyle kursun açıldığını ifade etti. Mekânın önemine vurgu yaparak “Merhum Abdurrahman Gürses ve seçkin talebesi Merhum İsmail Biçer’in imamet yaptıkları bu mekân, kıraat ilmi denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden birisidir.” dedi.

Müftü Maşalı, İstanbul’umuzun güzîde kârîlerinin, Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu bu kursta eğitim alıyor olmalarının Müftülüğümüz için iftihar vesilesi olacağını ifade ederek, “Allahu Teâlâ, bu kursun hitâm’a erdiği günleri görebilmeyi de bizlere nasip etsin. Öyle zannediyorum ki, bu kurs tamamlandığı zaman yapılacak icâzet merâsimi yetkinlik ve hüsn-i tilâvet noktasında tarihe damga vuracak bir cemiyet olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Covid-19 tedbirlerine azami hassasiyet gösterilen kursta eğitim, Emekli Eğitim Görevlisi Ramazan Pakdil ve Talip Akbal tarafından veriliyor.