T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

İstanbul Müftülüğü

04.10.2019

İstanbul Müftülüğü Personeli Eyüpsultan’da Sabah Namazında Buluştu

İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin MAŞALI ve İstanbul Müftülüğü personeli 04.10.2019 tarihindeki mesailerine Eyüpsultan Camii’nde ve sabah namazı ile başladılar.

İstanbul Müftü Yardımcıları Ömer ERDEN, Caner AKDEMİR, Bahri ŞAMAT, Musa BİLGİÇ, Hüseyin DEMİRHAN, Mustafa YAVUZ, Ayşe COŞKUN, Eyüpsultan İlçe Müftüsü Mustafa MESTAN ve İl Müftülüğü personelinin iştirak ettiği sabah namazı sonrası, kahvaltıda konuşan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin MAŞALI, personelin camiler ve din görevlileri haftasını tebrik etti ve biz burada varsak ve din hizmeti yürüyorsa bu sizlerin sayesindedir, dedi. İl Müftüsü MAŞALI konuşmasının devamında şunları dile getirdi:

“Kapımız imkânlar nispetinde herkese açıktır”

“İstanbul Müftülüğü vazifesi tarafıma tevdi edildikten sonra, arzu ettiğimiz buluşmayı bu sabah Eyüpsultan Camii’nin gölgesinde ve Ebu Eyyub el-Ensari Hazretlerinin huzurunda gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu buluşmaları inşaallah daha sıklıkla yapacağız. Aynı davanın, aynı yolun yolcuları olarak, sizlerle sıkıntılarımızı bölüşmek, sevinçlerimizi paylaşmak üzere bu görevi ifaya çalışacağız. Okul yıllarından beri cami, cemaat ve Diyanet camiası ile irtibatım hep devam etti. Bundan sonra da birlikte kardeşlik şuuru içerisinde bu hizmeti yürüteceğiz. Bu vesile ile kapımız imkânlar nispetinde hepinize açıktır. ”

Kahvaltı sonrası toplu fotoğraf çekimi ile program son buldu. 04.10.2019