T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

İstanbul Müftülüğü

03.10.2019

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Dolayısıyla Din Gönüllüleri ile Hasbihal Programı Düzenlendi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Dolayısıyla Din Gönüllüleri ile Hasbihal programında konuşan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin MAŞALI, "Camileri hayatın içine taşıyacak ve hayatın merkezi kılacak olan sizlerin gayreti, çabasıdır." dedi.

İstanbul Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlenen, Avrupa Yakası ve Anadolu Yakasında görev yapan İmam-Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticilerinin iştirak ettiği ve 2-3 Ekim 2019 tarihlerinde iki gün boyunca devam eden Hasbihal programlarına katılan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin MAŞALI, hayatını din hizmeti yolunda vakfetmiş, bu yolda dünyadan ayrılmış din görevlilerini yâd ederek sözlerine başladı.

İl Müftüsü MAŞALI “Bu yıl Başkanlığımız Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın temasını “Cami ve Hayat” olarak belirledi. “Cami Hayatın İçinde” ve “Hayat Caminin İçinde” vurgusu ile bunu daha da pekiştirdi. Sizler din hizmetini yürüten fedakâr din gönüllüleri olarak bu haftanın konuşulması gereken kahramanlarısınız. O yüzden bu hafta dolayısıyla bizler sizinle “Hasbihal” etmeye geldik. Daha çok sizi dinleyeceğiz ve meselelerimizi birlikte müzakere edeceğiz” dedi. Camilerimize asr-ı saadet ruhunu, medeniyetimizin birleştirici aşısını yapmanın daha fazla çaba ve gayretle mümkün olacağını dile getirdi. MAŞALI, haftanın hayırlara vesile olmasını dilerken, katılımlarından dolayı tüm personele teşekkür etti. 

İl Müftü Yardımcılarının da hazır bulunduğu ve başkanlığını İstanbul Müftüsü Mehmet Emin MAŞALI’nın yaptığı programın “Hasbihal” bölümünde Din Gönüllüleri söz alarak problemlerini ve taleplerini dile getirdiler. 03.10.2019