T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Esenler Müftülüğü

Başlangıç Tarihi :
Bitiş Tarihi :
    
Müftülüğümüze bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler için “Hafızlık Belgesi Takdimi” gerçekleşmiştir.
Detay
    
    
    
    
15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yılı münasebetiyle, 15 Temmuz şehitlerimiz ve bütün şehitlerimiz için İlçe genelindeki camilerimizde ve Kur’an Kurslarımızda birer hatmi şerif okunmuştur. Toplam okunan 100 hatmi şerifin duası yapılmıştır, bütün Kurslarımızda anma merasimleri yapılarak şehitlerimiz için programlar tertip edilmiştir.
Detay
    
Müftülüğümüze bağlı  Hz. Ömer Yatılı Kız Kuran Kursumuzda hafızlığını tamamlayan 25 öğrenci için Esenler Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezinde icazet töreni yapıldı.
Detay
    
İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Esenler Müftülüğü din gönüllüleri ile bir araya geldi. Esenler Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen programa İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, İstanbul Müftü Yardımcısı Bahri Şamat, Esenler Müftüsü Halil Şekerci ile din gönüllüleri katıldı.
Detay
    
Mevlid Kandili münasebetiyle 30 Kasım 2017 Perşembe Günü İlçemiz Kadir TOPBAŞ Kültür Merkezinde "Mevlid-i Nebi" konulu program yapıldı. Program Atışalanı Merkez Camii İmam-Hatibi Baki ÖZDEMİR’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İlçe Müftüsü Halil ŞEKERCİ’nin kısaca Mevlid Kandilinin anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ tarafından konferans verildi.
Detay