T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Esenler Müftülüğü

29.06.2016

Halil ŞEKERCİ

Esenler İlçe Müftümüz Halil ŞEKERCİ 1958 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlköğrenimini ve İmam-Hatip lisesini Şanlıurfa’da tamamladı. İlkokuldan sonra 1 yılda hafızlığı tamamladı. İmam-Hatip lisesinden sonra özel Arapça dersleri aldı. 05.08.1981 tarihinde İmam-Hatip olarak Kayseri’de göreve başladı. Aynı zamanda Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde 1984 yılında mezun oldu. 1985 yılında kısa dönem asker olarak vatani görevini yaptı.27.03.1987 tarihinde İlçe Müftüsü olarak Ağrı ili Diyadin ilçesine atandı. 01.03.1988 tarihinde Hollanda’ya din görevlisi olarak gitti. 01.03.1992 tarihinde yurtiçi görevine döndü. Şanlıurfa Bozova ilçesinde 2 yıl kadar Vaiz olarak görev yaptıktan sonra 30.09.1994 tarihinde Adıyaman ili Samsat ilçesine Müftü olarak atandı. 02.04.1997 tarihinde Adıyaman Müftü Yardımcılığına geçti. 06.09.2001 tarihinde Şanlıurfa ili Birecik ilçe müftülüğüne, 29.08.2008 Ceyhan Müftülüğüne, atandı. 26.08.2013 Tarihinde İstanbul ili Esenler İlçesine Müftü Olarak Atandı ve Görevine Devam Etmektedir.   

Evli ve 4 çocuk babası olan Esenler Müftüsü Halil ŞEKERCİ Kuran’ı-Kerim hafızı olup iyi derecede Arapça ve orta derecede İngilizce bilmektedir.