16.07.2023

Muhammet Ali ÖZER

Bakırköy İlçe Müftüsü

02.12.1973 tarihinde Konya’da doğdu. Aslen Isparta İli Yalvaç ilçesi nüfusuna kayıtlıdır. 1997 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, 2010 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Konya Selçuk Eğitim Merkezinden mezun oldu. 2014 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Anabilim Dalı’nda “Bir İktidar Mücadelesi: Ebu Cehil ve İlk Müslümanlar” isimli tez çalışması ile Yüksek Lisansını tamamladı. 2021 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet Önlisans bölümünden mezun oldu. Halen Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Ana Bilim Dalı’nda doktora eğitimine devam etmektedir.

İstanbul Pendik İlçesi, Afyonkarahisar Merkez ve Ankara Keçiören ilçelerinde İmam-Hatiplik, Afyonkarahisar İscehisar İlçe Vaizliği, Ankara Altındağ İlçe Vaizliği, Konya Yalıhüyük İlçe Müftülüğü, Afyonkarahisar Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürlüğü, Afyonkarahisar ili Kızılören İlçe Müftülüğü (Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar İl Müftü Yardımcılığı Görevlendirme ), Tekirdağ Marmaraereğlisi İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu.

17.07.2023 tarihinde Bakırköy İlçe Müftüsü olarak görevine başlamıştır. Evli ve üç çocuk babası olan Muhammet Ali ÖZER iyi derecede Arapça ve orta derecede İngilizce bilmektedir.