T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Arnavutköy Müftülüğü

09.08.2019

2019 Yılı Vekaletle Kurban Bağışı

Arnavutköy Belediye Başkanı  Ahmet Haşim BALTACI' dan "Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonuna Destek...

İlçe Müftümüz Abdulkadir BOŞAL, Taşouluk Yeşil Cami Baş İmam Hatibi İsrafil KİRACI ve Hz. Ömer Cami İmam-Hatibi Salih KARAMAN ile birlikte Arnavutköy Belediye Başkanı Syn: Ahmet Haşim BALTACI' yı makamında ziyaret ettiler.

Yapılan ziyarette İlçe Müftümüz, Diyanet İşleri Başkanlığımız ile işbirliği yaparak Türkiye Diyanet Vakfının 2018 Yılında 145 ülkede 436 bölgede vekalet yoluyla kurban kestiğini, kurbanların özellikle dünyanın fakirlik ve yoksullukla karşa karşıya kalan bölgelerinde kesilmesi için gayret gösterildiğini anlattı.

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim BALTACI' da yaptığı açıklamada; türkiye Diyanet Vakfının yurt içi ve yurt dışında Vekaletle Kurban Organizasyonuyla ilgili verilen bilgilerden memnuniyet duyduğunu, " Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganının çok güzel bir seçim olduğunu ifade ederek kurbanını Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı.

Yapılan ziyaretlerde Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Syn:Kemal AYGENLİ , Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Syn:Zekeriya KOÇ ile Arnavutköy Belediyesi Özel Kalem Müdürü Syn: Abdulmenaf BATUR makamlarında ziyaret edilerek vekaletle kurban bağışları alınmıştır.

Arnavutköy Belediye Başkanı Syn: Ahmet Haşim BALTACI' ya  ve değerli çalışma ekibine yapmış oldukları kurban bağışları ve bütün desteklerinden dolayı teşekkür ederiz...