T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Adalar Müftülüğü

27.07.2016

MÜFTÜMÜZ

Alim ANAR

Adalar Müftüsü

Ö Z G E Ç M İ Ş İ

26/10/1959 tarihinde Artvin İli Yusufeli İlçesi Günyayla Köyünde doğdu. İlkokulu Köyünde okuduktan sonra, özel arapça dersleri aldı, orta okulu ve liseyi Trabzon'da okudu, 1982 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi İlahiyet Fakültesine kaydoldu, mezuniyetinden sonra iki sene serbest çalıştı. 09/11/1988 yılında öğretmenliğe başladı, Çorum Sungurlu İlçesi lisesi ve çeşitli orta dereceli okullarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yaptı. 1991 yılında Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu Müftülük ve Vaizlik imtihanında başarılı olarak, 30/12/1991 tarihin de Antalya Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezinde 6 ay Müftülük ve Vaizlik kursuna katıldı.Akabinde Bitlis Hizan İlçe Müftüsü olarak tayin edildi, 06/07/1992 - 18/11/1994 tarilerinde Bitlis Hizan İlçe Müftüsü olarak çalıştı. 24/11/1994 - 20/09/1996 tarihlerinde Sivas İmranlı İlçe Müftüsü olarak çalıştı, buradan Almanya'ya Din Görevlisi olarak gitti ve 21/09/1996 - 16/12/2002 tarihlerinde Almanya da görev yaptı. Yurtdışı görevi sonrası Sakarya Karasu Vaizliğine atandı ve burada 31/12/2002 - 21/09/2005 tarihleri arası çalıştı. 22/09/2005 - 26/01/2009 tarihlerinde Artvin Borçka İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 02/02/2009 - 15/09/2011 tarihlerinde Bolu Menge İlçe Müftüsü olarak çalıştı. 28/09/2011 17/10/2017 tarihlerinde Kastamonu İli Devrekani İlçe Müftüsü olarak çalıştı. 30/10/2017 tarihinden itibaren İstanbul ili Adalar ilçesinde ilçe müftüsü olarak görev yapmaktadır. Arapça, Farsça. İngilizce ve Almanca bilen İlçe Müftüsü Alim ANAR, evli ve dört çocuk babasıdır.