T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

İstanbul Müftülüğü

16.05.2019

İstanbul Müftülüğü’nden engellilere yönelik iftar

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, İstanbul Müftülüğü Engelllier Koordinatörlüğü bünyesindeki engelliler ve aileleriyle iftar programında biraraya geldi.

İstanbul Müftülüğü Tabhane Ek Hizmet Binası’nda düzenlenen programa İstanbul Müftü Yardımcıları Mustafa Yavuz ve Musa Bilgiç, engelliler ve aileleri katıldı. Programda Yılmaz, engelliler ve aileleriyel ilgilenerek sohbet etti.

Programda konuşan Yılmaz, şunları söyledi:

“Ramazan gönül dünyamızı imar etmek, Allah ile ilişkilerimizi düzene koymak, sosyal ilişki ve insani münasebetlerimizi tanzim etmek üzere Allah’ın bir lütfu olarak her sene bereketiyle, rahmetiyle, orucuyla, Kur’an’ıyla, iftarıyla geliyor. Ramazan’ın bütün unsurları gönül dünyamıza dokunuyor ve bizi imar ediyor. Ramazan’ın bereketiyle siz değerli kardeşlerimizle iftar sofrasında buluşmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Davetimize icabet edip geldiniz ve gönüllerinizde engel olmadığını, engelleri aşmaya hazır olduğunuzu ve takılmadığınızı gösterdiniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dostluk, kardeşlik ve sevgi engel tanımaz. ‘Aşığa Bağdat uzak değildir’ demiş atalarımız. Sizler de bizim davetimizi ciddiye aldınız, engelleri aştınız ve bugün burada bizimle beraber olma şerefini bahşettiniz, sizlere müteşekkiriz. Her insan engelli olmaya adaydır. Önemli olan bedendeki engel değildir. Önemli olan kalplerin engelli olmamasıdır. Sizler elhamdülillah kalplerindeki, gönüllerindeki engelleri aşmış ve güzel insan olmanın, Müslüman olmanın hazzına ermiş insanlarsınız. Allah sizlerden razı olsun.”

Yılmaz’ın konuşması aynı zamanda işitme engelliler için bir görevli tarafından işaret diliyle aktarıldı. 16.05.2019