T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sultanbeyli Müftülüğü

08.04.2020

Vefa Sosyal Destek Grubu Çalışmaları

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın yanı sıra ihtiyaç sahibi vatantaşlarımızın da ihtiyaçlarını karşılamak için Din görevlilerimiz tarafından gerçekleştirilen ziyaretler devam ediyor. 

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile Koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Mart Cumartesi saat 24.00 itibariyle ikametlerinden dışarı çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş ve üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza yardımcı olmak için Sultanbeyli Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu kapsamında Din Görevlilerimizce İlçemizde ziyaret ve yardım çalışmaları yürütülmekte. 

Bunun yanı sıra hayırsever vatandaşlarımız tarafından bağışlanan gıda paketleri de Müftülüğümüz Din Görevlileri tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. 

65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın iletişim kolaylığı açısından, Kaymakamlığımızın VEFA İLETİŞİM MERKEZİ’ne ulaşmak için 112, 155 ve 156'yı aramaları yeterli olacaktır.