31.05.2018

‘Kelebekler Yarışıyor’ yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

İstanbul Müftülüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca Sevgi Evleri’nde kalan çocuk ve gençlere yönelik gerçekleştirilen ‘Kelebekler Yarışıyor’ başlıklı dini bilgiler yarışmasının ödül töreni iftar programında yapıldı.

İstanbul Müftülüğü Tabhane hizmet binasında gerçekleştirilen iftar programına ve ödül törenine İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, DİB Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut, Müftü Yardımcıları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri ile Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar ve gençler katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İstanbul Müftüsü Yılmaz, “Bu mekan tarih kokan ve otantik yapısıyla yıllar öncesinden bize mesaj veren bir mekan. Bugün ise daha güzel bir atmosfere sahip. Bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde bulunan yavrularımız, gençlerimiz ile onların değerleri rehberleri buradalar. Sevgi Evleri’nde bulunan Kelebekler Yarışıyor serlevhası altında yapılan yarışmanın ödüllerini vereceğiz. Bu bakımdan da ayrıca anlamlı ve önemli. İftarımızı şenlendiren yavrularımıza teşekkür ediyorum. Ramazan paylaşıldıkça güzel. Bizim dinimizin en önemli özelliği bizleri kardeşçe paylaşmaya ve kaynaşmaya yöneltmiş olmasıdır. Kültürümüzdeki acılar paylaşıldıkça küçülür, sevinçler paylaşıldıkça büyür algısı paylaşmanın ne anlama geldiğini göstermektedir” dedi.

DİB Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut ise şunları söyledi:
“Aslında hayatın en büyük mutlulukları arasında saydığımız zahmetlerle erişilen nimetlere kavuşma anıdır. Zahmetin ardından gelen rahmet büyük bizlere mutluluk yaşatır. Bugün bu sofranın nimeti siz gençlerimiz, iftar yapıyor olmamız ve Kelebekler Yarışıyor yarışmasında ödüllerin sizlere takdim edilmesidir. Diyanet İşleri Başkanlığımızın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızla yürüttüğü işbirliğiyle değerler eğitimi, Efendimizin (SAV) hayatına yönelik bilgiler semeresini veriyor. Ben hakikaten bu akşamki sevincimi ifade etmekte zorlanıyorum. Bu geceyle birlikte Ramazanın bereketi ve rahmeti esintisini üzerimizde daim olarak inşallah hissettirecek. Ardından Ramazan bayramının mutluluğu ve muştusuyla buluşturacak. Bayramınız şimdiden mübarek olsun.”

Konuşmaların ardından dini bilgilerin ölçülmesine yönelik olarak yapılan ‘Kelebekler Yarışıyor’ başlıklı yarışmada dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. 31.05.2018