06.04.2022

Ramazan Ayında Geleneksel Olarak Düzenlenen “Kitap ve Kültür Fuarı” , 9-27 Nisan 2022 Tarihleri Arasında 39. Kez Kitapseverlerle Buluşuyor...

Türkiye Diyanet Vakfı kuruluşlarından Vakıf Fuarcılık tarafından Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen “Kitap ve Kültür Fuarı” , 9-27 Nisan 2022 tarihleri arasında 39. kez kitapseverlerle buluşuyor.

Pandemi nedeniyle iki yıl ara verilen fuar, Ankara’da Ahmet Hamdi Akseki Camii avlusunda, İstanbul’da ise Çamlıca Camii ve Fatih Camii avlusunda olmak üzere eş zamanlı olarak 3 yerde kitapseverlere kapılarını açacak.

Bu yıl ilk defa yabancı dilde yayınlara ve yayıncılara özel bir alan verilecek 39. Kitap ve Kültür Fuarı, daha önceki senelerden farklı olarak uluslararası bir boyut kazanacak.

Yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik kapalı alanda 100’ün üzerinde yayıncının katılacağı fuarda söyleşi ve imza programlarının yanı sıra çeşitli kültürel etkinliklere de yer verilecek.

İlk olarak Türkiye Diyanet Vakfı Yayın Matbaacılık ve Ticaret İşletmesinin kuruluşundan bir yıl sonra 1983 yılı Ramazan ayında Ankara’da gerçekleşen Kitap ve Kültür Fuarı, her geçen yıl gelişerek geleneksel bir kimlik kazandı.

İlk zamanlar "Dini Yayınlar Fuarı" olarak başlayan ve ağırlıklı olarak dini yayınların sergilendiği fuar, 1999 yılından itibaren dini yayınlar dışında da eserler neşredilerek “Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı” olarak faaliyet göstermeye devam etti.

Bu güne dek pandemi dolayısıyla yalnızca 2020 ve 2021 yıllarında düzenlenemeyen Kitap ve Kültür Fuarı, 9-27 Nisan 2022 tarihleri arasında 39. defa kitapseverlerle buluşacak.