08.03.2024

Cami Görevlilerimizle Ramazan Ayı Öncesi Toplantı Yapıldı

Toplantı 07.03.2024 tarihinde Din Hizmetleri Uzmanımız Muharrem DİKİCİ’nin sunumuyla, İlçemiz Pınar Camii İmam-Hatibi Nihat YALÇIN’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Yetim Koordinatörümüz Abdulhalik SELMAN İlimizde yürütülen faaliyetlerle ilgili personelimize sunumda bulundu. Murakıbımız Fatih GÖKDEMİR Cami Görevlilerimize iletilmesi gereken hususları tebliğ etti.

Ardından İlçe Müftümüz Selami AYKUL hocamız 2024 Yılı Ramazan ayı Teması Başkanlığımızca “Ramazan ve Ahiret Bilinci” olarak belirlenmiş olduğunu ileterek bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilerek bu Ramazanda toplumun her kesimine ulaşılmasını, mağdur ve yoksullara gerekli desteğin sağlanmasını ve İftar Sahur programları düzenlenerek davet edilmeleri, cemaatimizden hasta olanların ziyaret edilip hal ve hatırlarının sorulmasının önemli olduğunu dile getirerek, bu güne kadar hocalarımızın Cami ve Din hizmetlerine vermiş oldukları katkılarından dolayı emeği geçen her bir hocamıza ayrı ayrı teşekkürlerini belirtti.

Sayın Kaymakamımız Fatih ÇOBANOĞLU hocalarımıza hitap ederek, bir takım telkin ve tavsiyelerde bulundu, özellikle toplumun her kesimine ulaşılabilir bir hizmet modelinin esas alınarak gayret sarf edilmesini, gençlere sahip çıkılarak ahlaklı ve inançlı bir nesil yetiştirilmesine özen gösterilmesini, önemli bir durum olduğunda Kaymakamlığımızdan destek alınabileceğini, İlçemizde Din Hizmetlerinin başarılı bir şekilde yürütüldüğüne tanık olduğunu ifade ederek İlçe Müftümüze ve hocalarımıza teşekkür etti. Ramazan Ayını İlçemiz ve Ülkemizde hayırlı ve bereketli bir şekilde geçirmemiz dilek ve temennisinde bulundu. İlçe Müftümüz de Kaymakamımızın kurumumuza destek ve ziyaretinden dolayı teşekkürlerini arz etti.

Program hocalarımıza kitap hediyesiyle sona erdi.