26.02.2024

Zekat ve İyilik Buluşmaları

Başkanlığımız Zekat ve İyilik Buluşmaları kapsamında Esenyurt Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda Beylikdüzü İlçe Müftümüz Kadir KOÇAK, Küçükçekmece İlçe Müftümüz Hasan Hüseyin PALABIYIK, Hayırsever İş adamları ile tüm personelimizin katılımıyla Din Hizmetleri Uzmanı Muharrem DİKİCİ’nin sunumuyla bir istişare toplantısı yapıldı.

Toplantı İlçemiz Kıraç Alkop Camii Müezzin-Kayyımı Rıdvan KULAÇ’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İlçe Müftümüz Selami AYKUL selamlama konuşması yaptı. Başkanlığımız ve TDV.Genel Merkezimizin faaliyetleriyle ilgili Slayt gösterisinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığımız Müşaviri ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Doç.Dr.Fatih KURT hocamızın sunumuyla devam etti.

Hocamız 50 yıldan beri Başkanlığımızın TDV.Genel Merkezimizin organizasyonu ile Vekaletle Kurban, Alış veriş kartı, Gıda paketi, Eğitim, Yayın, Su kuyusu, Deprem, Savaş, Sel, Yangın vs.gibi Afetlere yardım gibi bir çok alanda toplam 1003 İl ve İlçemiz başta olmak üzere 146 Ülkede 154,793 Personel, 89,817 Cami, 16,945 Kur’an Kursu Binası, 30 Eğitim Merkezi, 54 Yurt dışı Din Hizmetleri Ataşeliği ile 73 Yurt dışı Din Hizmetleri Müşavirliği ile hizmet verdiği, bu hizmetleri verirken bunu siz değerli Cami ve Kur’an Kursu personelimiz ile Hayırsever kardeşlerimizin katkılarıyla yaptığını, bundan da gurur duyduğunu belirterek hassaten Hocalarımıza ve Hayırsever kardeşlerimize teşekkür ederek bu hizmetlerin artarak devam etmesi hususunda daha fazla gayret sarf edilmesinin önemi belirtti.

Program Doç.Dr.Fatih KURT hocamıza çiçek takdiminin ardından son buldu, programa personel katılımın yoğun olduğu, faydalı ve verimli geçtiği müşahade edildi.