07.07.2022

2022 Yılı Yaz Kur'an Kursları Semineri Yapıldı

Seminer 13.06.2022 tarihinde Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Din Hizmetleri Uzmanımız Muharrem DİKİCİ’nin sunumu ile Sudi Arabistan’da Hac görevinde bulunan İlçe Müftümüz Abdulsamet ERKUL ve İlçe Müftü Vekilimiz Beylikdüzü İlçe Müftümüz Kadir KOÇAK hocalarımızın selamı iletilerek, Kıraç Alkop Camii Müezzin-Kayyımı Rıdvan KULAÇ hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Rehber Öğreticilerimiz Osman KIŞ ve Hayri KOÇ’un seminer sunumuna geçildi.

Seminerde ağırlı olarak 27.06.2022 - 26.08.2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Yaz Kur’an Kurslarına gelecek yavrularımızla ilgili uygulanacak esaslar üzerinde duruldu, herkese hoşgörü çerçevesinde muamele edilerek, azami derecede verimli geçmesi için her türlü fedakarlığın yapılması hususuna vurgu yapılarak, Peygamber Efendimiz (sav) döneminden bugüne izlenen eğitim metodlarından örnekler verilerek Din Eğitiminde Pedegojik İlkeler, Gençliğin Anlam Dünyası, Gençlerle İletişim Dili ve Sosyal Medya Bağımlılığı gibi konu başlıkları altında sunumlar yapılarak, Yaz kurslarının verimli geçmesi dilek ve temennisinde bulunuldu.

Ardından İlçe Vaizimiz Bünyamin AKGÜL ile Şube Müdürümüz Mustafa Kemal YÖNDEM hocalarımızın tavsiye niteliği konuşmalarıyla seminer sona erdi. Seminere Şef, Vaiz, İmam-Hatip ve Kur’an Kursu kadrolarında çalışan personelimizin tamamının katıldığı ve verimli geçtiği gözlendi.