T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bayrampaşa Müftülüğü

14.06.2018

İlçe Müftümüzün Ramazan Bayramı Mesajı

Bugün Ramazan Bayramı. Bir ay boyunca tuttuğumuz oruçların, kıldığımız teravihlerin, okuduğumuz mukabelelerin, hatimlerin, verdiğimiz zekâtların, sadakaların, fitrelerin, diğer ibadet ve taatlerin iç dünyamıza kattığı sevinçle Ramazan Bayramına ulaşmış bulunmaktayız.

Bayramlar; neşe ve mutlulukların hep birlikte paylaşıldığı zamanlardır, Yüce Rabbimizin biz kullarına katından sunduğu bir müjde ve mükâfattır. Bayramlar; berekettir, umuttur, özlemdir, yarınlar için niyettir, duadır.

Ramazan Bayramı münasebetiyle bizi dünyaya getiren anne-babalarımızı, hayatın çilesini birlikte omuzladığımız eşlerimizi, hayatımızın canlı bayramları olan çocuklarımızı, aile büyüklerimizi, akrabalarımızı, komşularımızı, arkadaş ve dostlarımızı hürmet ve muhabbetle sevindirelim. Yaralanmış gönülleri ve çaresiz yürekleri onaralım. Yetimlerle, gariplerle, kimsesizlerle, mahkûmlarla ve yaşlılarla bayramımızı aydınlatalım. Hastane köşesinde şifa bekleyenlerin gönüllerini alalım. Küskünleri barıştıralım. Dünyanın dört bir tarafında bayramı yaşayamayan kardeşlerimize ve tüm İslam Âlemine dua edelim.

Bayramımızın yeni bayramlar doğurması, sevincimizin yeni sevinçlere toprak olması, huzurumuzun nice huzursuzluklara çare olması, mutluluğumuzun dünyanın dört bir yanındaki acılara teselli olması niyetiyle tüm Bayrampaşalı hemşerilerimizin Ramazan Bayramını tebrik eder, Milletimiz ve İslam Âlemine hayırlar getirmesini Yüce Allah’ımızdan niyaz ederim.