T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bayrampaşa Müftülüğü

31.10.2016

KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ İÇİN ÖNEMLİ DERS KAYIT ve TAHAKKUK DUYURUSU

ÖNEMLİ DUYURU

         1) Ders-öğrenci kayıt ve tahakkuk beyan işlemleri DİBBYS sistemindeki EHYS üzerinden yapılmaktadır.

              DİBBYS (Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi) uygulamasına gitmek için tıklayınız...

         2) Ders-öğrenci kayıt ve tahakkuk beyan işlemlerinde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için kullandığınız internet tarayıcısının DİBBYS ile uyumlu olması gerekmektedir. DİBBYS uygulamasıyla en uyumlu internet tarayıcısını bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız...

         3) Ders açılış işlemi yapıldıktan ve açılan temel öğretim ve/veya ek öğretim programları Müftülük tarafından onaylandıktan sonra Ek-9 Formları Müftülüğe getirerek imzalatmayı ve kurs arşivinizde denetime hazır olarak muhafaza etmeyi unutmayınız.

         4) Tahakkuk cetvellerinde sorun yaşamamak için EHYS sistemi üzerinden ek ders bildirim işlemleri öğretici tarafından beyan edilecek şekilde düzenlenmiş olup her ayın son günü ile sonraki ayın ilk iki günü tahakkuklar bizzat öğretici tarafından sisteme girilecek ve kurs yöneticisi tarafından onaylanacaktır. Tek öğreticili kurslar ile D grubu kurslarda onaylama işlemine gerek olmayıp öğreticinin tahakkuk beyanı sistem tarafından otomatik olarak onaylanmaktadır.

      5) Ek ders eksiltecek olan görevlilerimizin öncelikle ders eksiltme işlemini yapmaları daha sonra ise tahakkuklarını girmeleri gerekmektedir. Tahakkuk girişi yapıldıktan sonra yapılan ek ders eksiltme işlemi sistemde görünmemektedir.

Kur'an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi için tıklayınız...

Kadrolu öğreticiler için haftalık yapılması gereken zorunlu dersle alakalı Diyanet İşleri Başkanlığı Mütalaası için tıklayınız...