T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

İstanbul Müftülüğü

14.05.2018

İlçe Müftüleri Toplantısı Kağıthane’de Yapıldı

İstanbul Müftülüğü’nce her ay gerçekleştirilen İlçe Müftüleri Toplantısı Kağıthane’de yapıldı.

Kağıthane Belediyesi Nurtepe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, İstanbul Müftü Yardımcıları ve ilçe müftüleri katıldı.

Toplantı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İstanbul Müftüsü Yılmaz, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Fatih Camii’nde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve onbinlerce gencin katılımıyla gerçekleştirilen sabah namazı buluşmasındaki katkılarından dolayı ilçe müftülerine teşekkür etti.  Yılmaz, “Orada gençlerimizle, masum yavrularımızla ve mesai arkadaşlarımızla o anları paylaşmak gerçekten güzel bir şey. ‘Göze yakın olan gönle yakın olur, gözden ırak olan gönülden ırak olur’ demiş atalarımız. Onun için bu programları sıklaştıralım, saflarımızı sıklaştıralım, gönüllerimizi sıklaştıralım. İnşallah Cenab-ı Hak, bu birlik ve beraberliğimize rahmetiyle tecelli edecektir” dedi. 

Toplantıda daha sonra Engelliler Haftası dolayısıyla İstanbul Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü tarafından bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun arından Engelliler Koordinatörlüğü personeline çalışmaları dolayısıyla teşekkür eden Yılmaz, “Engellilerin toplumda daha fazla yer alması anlamlı ve önemlidir. Engellilere gönlümüzde yer açmalı, önlerindeki engelleri kaldırmanın gönlümüzdeki ve zihnimizdeki engelleri kaldırmaktan geçtiğini bilmeliyiz. Hiç kimse bu çalışmaların dışında kalamaz, kalmamalıdır” diye konuştu. 

Toplantı Ramazan ayıyla ilgili konuların ele alınmasıyla tamamlandı. Toplantıda ayrıca İstanbul Müftüsü Yılmaz, Kadıköy İlçe Müftülüğü’nden Kırşehir İl Müftülüğü’ne atanan Mehmet Yaman’a başarılı çalışmaları dolayısıyla bir plaket takdim etti. 14.05.2018