​T.C. SİLİVRİ KAYMAKAMLIĞI
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

İdris ÇATMAKAŞ

10.03.1960 Yılında Erzurum’un Horasan İlçesine bağlı Yıldıran Köyünde dünyaya geldi. İlk Okula gitmeden Hafızlık yaptı. İlk Okulu Erzurum’un Pasinler İlçesinde bitirdi. Ara vermeden Erzurum İmam-Hatip Lisesine kaydoldu. 1977 – 1978 Eğitim ve Öğretim yılında İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. Parasız Yatılı okuması sebebiyle 25.07.1978 yılında Kütahya’nın – Tavşanlı İlçesinde İmam - Hatip olarak görev aldı. Ancak; yüksek tahsil yapmak üzere 17.11.1980 yılında buradaki görevimden ayrılmak zorunda kaldı.

21.06.1984 Yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu “ Müftülük – Vaizlik ” imtihanına katıldı. Bu imtihanı kazanarak; Erzurum’un – Şenkaya İlçesine 09.05.1985 yılında     “ Vaiz ” olarak atandı.

31.07.1985’ de Yedek Subay olarak Askere gitti. Asker dönüşü Şenkaya’daki görevine döndü.

01.04.1987-12.11.1989 tarihleri arası Erzurum Şenkaya Müftüsü

16.01.1996-10.11.1999 tarihleri arası Çankırı Çerkes Müftüsü,

11.11.1999-16.09.2005 tarihleri arası Bursa Karacabey Müftüsü,

17.09.2005-28.08.2012tarihleri arası Samsun Vezirköprü Müftüsü olarak görev yaptı.

03.09.2012 tarihinde Silivri Müftüsü olarak atandı, halen Silivri Müftüsü olarak görevine devam etmektedir.

Değişik bir çalışmanın mahsulü olarak mukaddes beldeleri anlatan ve Taif Yayınları tarafından neşredilen "HASRETE YOLCULUK" adlı bir çalışması vardır.

Evli ve dört çocuk babasıdır.