T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Küçükçekmece Müftülüğü

25.07.2016

Yusuf KAVAKLI

1946 yılında Sivas’ta Doğdu ilk okulu köyünde bitirdi. 1970 Yılında İstanbul İmam-Hatip Lisesinden 1974 Yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu. 24 Ağustos 1966 Yılında İmam_Hatip Olarak Göreve başladı, 17 Ağustos 1975 Yılında Bayrampaşa Endüstri Meslek Lisesine Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak atandı.1977-1979 Yılları arasında Zeytinburnu İmam-Hatip Lisesinde Öğretmen ve Müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

1Ağustos 1979- 30 Kasım 1980 Yılları arasında Vatani Görevini Yedek Subay olarak 229. PİYADE ALAYINDA Ankara Mamak da tamamladı.

Asker Dönüşü 1981 Yılında İstanbul Bakırköy Müftülüğüne Murakıp olarak tayin edildi. 1982-1986 Yıllarında Belçika da Maaşsız mezun olarak Din dersi Öğretmenliği yaptı.1987-1988 Yıllarında Silivri Merkez Vaizi olarak görev yaptı. 12 Ekim 1988 Yılında Yeni İlçe olan Küçükçekkeceye Kurucu Müftü olarak Tayin edildi. Bu İlçede 14 sene Müftülük Yaptı.16. Eylül 2002 yılında Rotasyon gereği Çorlu Müftülüğüne tayin edildi.23.Eylül 2002-16.Şubat 2004 Tarihleri arasında Çorlu Müftüsü olarak görev yaptı. 18.ŞUBAT 2004 tarihinde İstanbul İl Müftü Yardımcılığına atandı. 

1 Şubat 2011 tarihinde emekli oldu.