​T.C. BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

HEM OKUYORUZ HEM DOKUYORUZ

Sâcit Ateş Kız Kur’an Kursu öğrencileri bu sloganla yola çıktılar.

 

HEM OKUYORUZ HEM DOKUYORUZ

Sâcit Ateş Kız  Kur’an Kursu öğrencileri bu sloganla yola çıktılar. Kurs yöneticisi Sema Demir’in köy okullarında ki ihtiyaç sahibi çocuklar için başlattığı kampanyaya, kurs öğreticilerinden Hacer Önker de destek verdi.  Kursiyerlerimiz Kur’an eğitimin yanı sıra bu defa  ilkokul ve ana okulu öğrencileri için atkı bere ördüler. Kars ili Kağızman ilçesi Yukarı Karagüney ilkokulu öğretmenlerinden Kübra Bayar ile iletişime geçilerek, minik öğrenciler için ayrıca sürpriz hediyeler hazırlandı. Şimdi çok uzaklardaki minik bedenleri İstanbul’dan  teyzelerinin ördüğü atkı bereler ısıtacak.

Bu kampanya Sâcit Ateş Kız Kur’an Kursunun yürüttüğü ilk kampanya da değil üstelik. Kurs öğreticileri hem kursiyerleri hem de mahalle sakinlerini organize ederek tam üç yıldır “İkinci el ikinci bir umut” kampanyasını da yürütüyorlar. Kampanya ile ikinci el ve kullanıma uygun kıyafet ile ev eşyaları önceden belirlenen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Her yıl yetim projesi kapsamında burs veren kursun bundan iki yıl önce burs verdiği üniversite öğrencisi Tuğba Öner şimdi iş sahibi ve artık o da öğrenci bursu için katkı sağlıyor.

Beylikdüzü Müftülüğü olarak Sâcit Ateş Kız Kur’an Kursu öğretici ve kursiyerlerini tebrik ediyor, çalışmalarının devamını diliyoruz. 

Fotoğraflar