​T.C. BEYKOZ KAYMAKAMLIĞI
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

Türkiye Diyanet Vakfı 3. Uluslararası İyilik Ödülleri Programı

Türkiye Diyanet Vakfı 3. Uluslararası İyilik Ödülleri Programı

Türkiye Diyanet Vakfı, “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” düsturuyla kurulan ve bütün insanlığın hizmetinde olma gayesiyle çalışan bir iyilik hareketidir.

Kaynağını yüce dinimiz İslam’dan alan ve yardımlaşma bilincini Müslüman toplumlara yerleştiren vakıf geleneğinin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden biri olarak görevini ifa eden Türkiye Diyanet Vakfı, kurulduğu günden bu yana insanlığa karşı sorumluluğunu yerine getirerek iyiliğe katkı sağlama çabası içerisindedir.

Yeryüzünde iyiliğe öncü ve iyilere yol arkadaşı olma yükümlülüğünü taşıyan Vakfımız, bugün Türkiye genelinde bin şubesi ve dünyanın 135 ülkesinde eğitimden kültüre, insani yardım ve cami hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede sürdürdüğü faaliyetleriyle uluslararası bir yardım kuruluşudur.

Günümüzde tüm insanlığı kuşatan şiddet, terör, nefret, düşmanlık, ırkçılık, ayrımcılık ve işgallerin yol açtığı tablo, iyiliğin yeniden İslam coğrafyasında ve bütün dünyada hâkim kılınması için seferber olunmasını zorunlu kılmaktadır.

Türkiye Diyanet Vakfı olarak iyilik için yaşamayı varoluş sebebi olarak görüyor ve iyiliği yaymak adına her yıl Vakfımızın kuruluş yıldönümünde ülkemizde ve dünya genelindeki iyilik öncülerine ödül veriyoruz.

Dünyada ve yaşadığı toplumda çığır açan, bireyleri harekete geçiren, çevresine ilham veren, farklı dil ve kültürde yaşayan insanları güzellikte bir araya getiren, Yaradan’ın hatırına tüm yaratılmışları koruyan ve kuşatan iyiliklerin ödüllendirildiği program 12.03.2017 tarihinde Haliç Kongre Merkezinde yapılacaktır.

Detaylı bilgi için :
www.uluslararasiiyilikodulleri.com