T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

‘Engellilere Yönelik Din Hizmetleri’ Semineri

‘Engellilere Yönelik Din Hizmetleri’ Semineri

İstanbul Müftülüğü, Engelliler Haftası dolayısıyla “Din Görevlileri/Gönüllüleri Engelleri Aşıyor” projesi kapsamında kurum personeline yönelik bir seminer düzenledi.

İstanbul Müftülüğü toplantı salonunda düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda bir konuşma yapan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, engellilere yönelik etkinlikleri farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiklerini belirterek, “Engelli ve diğer dezavantajlı kardeşlerimize yönelik hizmetlerimizin kalitesini artıracağız ve artırmalıyız. Herkes potansiyel engelli adayıdır. Hiç kimsenin teminatı yok. Hiç kimsenin engellilerden uzak durma hakkı da yok, şansı da yok. Biz bulunduğumuz hale şükredelim. Şükrümüzü de engelli kardeşlerimize daha çok hizmet ederek göstermeliyiz. Çünkü her nimetin şükrü kendi cinsinden olmalıdır. Sağlıklı ve engelsiz bir insanın şükrü engellilere belli bir zamanını ayırmaktan geçer.” dedi. 

Müftü Yılmaz’ın konuşmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi psikologlarından Ali Bayram Ün, “Engellilere Yönelik Din Hizmetlerinde Farkındalık Artırıcı Yöntemler” konulu bir seminer verdi.

Fotoğraflar